top of page

Film ze ślubu czy zdjęcia? A może jedno i drugie?!

Narzeczeni, którzy planują swój ślub, stają często przed wieloma dylematami. Zastanawiają się nad miejscem, w którym odbędzie się uroczystość, muszą dokonać wyboru menu, zaproszeń i zdecydować jak wielu gości zaprosić oraz czy lepszy będzie zespół muzyczny, czy może DJ? Przyszły Pan Młody musi wybrać garnitur i dodatki, co wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać, a przyszła Panna Młoda zastanawia się nad fasonem sukni ślubnej. Do tego dochodzi jeszcze decyzja odnośnie sposobu uwiecznienia ceremonii ślubnej i wesela – czy mają to być zdjęcia czy profesjonalny film ślubny? Chętnie podzielę się z Wami moim doświadczeniem i mam nadzieje, że będzie ono obiektywne.Film ze ślubu – z mojego doświadczenia


Trafiają do mnie różne pary, zarówno te, które zdecydowane są tylko na film, jak i te, które chcą i film ze ślubu i zdjęcia. Z naturalnych przyczyn nie przychodzą do mnie pary, które decydują się tylko na zdjęcia. Zdecydowana większość moich klientów mówi mi, że nie wyobraża sobie swojego ślubu bez nagrania go. Bardzo mnie to cieszy. Uważam, że film ze ślubu i wesela to fantastyczna pamiątka.

Co więcej, w ostatnich latach obserwuje się trend powrotu do nagrywania filmów weselnych. Pamiętam taki czas, jeszcze nie tak dawno, kiedy częściej na uroczystościach ślubnych był tylko fotograf. Wpływało na to wiele czynników, przede wszystkim złe skojarzenia z filmami ślubnymi z okresu lat 90-tych, kiedy nagrywało się niemal cały ślub i wesele. Takie filmy były nudne, ale tez ich jakość nie powalała na kolana. Dzisiaj jest zdecydowanie inaczej. Filmy mają nowoczesny charakter, cechuje je dynamika i mają wysoką jakość. Jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda nowoczesny film ślubny, zapraszam do obejrzenia mojego portfolio.


Film ślubny w duecie ze zdjęciami


Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się zarówno na film ze ślubu i wesela, jak i na zdjęcia. Często na ślubach pojawia się filmowiec ślubny oraz fotograf. Oczywiście, należy uczciwie podkreślić, że zatrudnienie kamerzysty ślubnego i fotografa wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego jest to jedna z ważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć. Warto pamiętać (jakkolwiek trywialnie może to zabrzmieć), że chwile z dnia ślubu są absolutnie wyjątkowe i warto je uwiecznić w taki sposób, aby w przyszłości można było wyciągnąć z tego zdarzenia jak najwięcej szczegółów. Moim zdaniem film ślubny gwarantuje taką właśnie pamiątkę - pamiątkę, która pozwoli nam po latach jak najdokładniej odtworzyć to wydarzenie.


Zalety filmu ze ślubu:

  • Stanowi esencję wszystkich najważniejszych, najpiękniejszych, najbardziej wzruszających, wyjątkowych i zabawnych chwil tego dnia.

  • Oddaje dynamikę tego dnia oraz pełną paletę emocji.

  • Wzrusza i to zarówno w niedługim czasie po ślubie, kiedy wszystkie uczucia są jeszcze bardzo gorące, jak i wiele lat po ślubie, kiedy może okazać się, że niektórych osób będące na uroczystości, już z nami nie ma.

  • Może być utrzymany w takiej konwencji o jakiej marzysz; może być dynamicznym teledyskiem lub filmem romantycznym – wszystko zależy od indywidualnych uzgodnień z filmowcem ślubnym.

Nie ukrywam, że chciałbym, aby każda para mogła cieszyć się filmem ze swojej uroczystości. Jednak wiem, że niektóre pary wybierają wyłącznie fotografie ślubne. Jak już wspomniałem, nie mam kontaktu z takimi parami, ale rozumiem, że każdy z nas ma inne upodobania, marzenia i wizję tego jak będzie wyglądał ten wielki dzień.Comentarios


bottom of page