top of page

Ile powinien trwać film ze ślubu i wesela?

Film ślubny to jedna z najwspanialszych pamiątek z dnia ślubu i wesela. Zatrzymuje nie tylko obrazy, ale też dźwięk i ruch, co po wielu latach od tego wydarzenia jest niezwykle cenne. Ale jaki powinien być ten film? To pytanie zadaje wiele Par, które się do mnie zgłaszają. Zatem od tego tematu zaczniemy!Film ślubny kiedyś a dziś


Odkąd pracuję jako filmowiec ślubny, a więc od 2012 roku, z roku na rok obserwuję coraz większe zainteresowanie filmami i teledyskami ze ślubu i wesela. Dla mnie, jak i dla innych filmowców, którzy działają na rynku jest to oczywiście zjawisko bardzo korzystne. Niemniej jednak, zainteresowanie mogłoby być znacznie większe, gdyby nie doświadczenia związane z filmami weselnymi z lat 90-tych, a nawet tymi nagrywanymi nieco później. Wielu z nas pamięta filmy nagrywane na kasetach VHS, bardzo długie i nie ukrywajmy tego… nudne. W większości przypadków film taki obejrzała raz tylko najbliższa rodzina, a i tak często wyłącznie ze znacznym przyspieszeniem. Dzisiaj filmy z wesela bardzo się zmieniły. Przede wszystkim zmieniła się ich jakość, ale także ich długość. I o tej długości dziś słów kilka.


Film ślubny a jego długość


Tradycyjny dłuższy film? A może teledysk? Co lepsze? Cóż, jednej odpowiedzi nie ma. Każdemu z nas przecież podoba się coś innego i ja jako filmowiec bardzo to szanuję. Jednak, jeżeli zapyta mnie ktoś ile moim zdaniem powinien trwać najdłuższy film, to odpowiem, że godzinny film jest optymalny! Oczywiście, jeżeli para zgłaszająca się do mnie chciałaby dłuższy film, moglibyśmy to przedyskutować, jednak szczerze powiem Wam, że raczej moi klienci chcą, aby filmy były krótkie i dynamiczne.


Najczęściej filmy dla moich klientów są nie dłuższe niż godzina, a teledyski ślubne trwają do 5 minut.


Nowoczesny film ze ślubu i wesela


Innowacyjne rozwiązania technologiczne w połączeniu z umiejętnościami filmowca sprawiają, że nowoczesne filmy są bardzo atrakcyjne. Najczęściej charakteryzuje je duży dynamizm. Pozwalają połączyć romantyzm z nowoczesnością. Najważniejsze jest jednak to, że filmy te nie są nudne i mogą zawierać dokładnie takie części uroczystości, które są dla Was ważne. Niektóre pary chcą, aby teledysk z dnia ślubu dotyczył tylko ich dwojga, są pary, którym zależy na dłuższych filmach, w których zostaną zebrane momenty z przygotowania, pierwszego spotkania, ceremonii i zabawy weselnej. Innowacyjne możliwości oraz otwartość moja i moich klientów sprawiają, że powstałe filmy są fajna pamiątką z tego dnia. Bardzo ważna jest także muzyka wybierana do filmu ślubnego i weselnego, ale o tym z pewnością będzie jeden z kolejnych moich wpisów więc zachęcam do śledzenia bloga!


Wszystkich zainteresowanych filmem ze ślubu zapraszam do kontaktu. Od lat specjalizuję się w nagrywaniu filmów ze ślubów i wesel. Bardzo chętnie dzielę się swoim doświadczeniem, ale jestem otwarty na sugestie, prośby i marzenia moich klientów. Jestem pewny, że wspólnie opracujemy taką koncepcję filmu weselnego, który będzie dla Was optymalny i zachwyci odbiorców!bottom of page