top of page

Jak powinien wyglądać nowoczesny film ślubny?

Zanim napiszę Wam, jakie są obecnie trendy w zakresie filmów weselnych i jakie ja mam zdanie na ten temat, to chciałbym odróżnić już na wstępie dwa rodzaje materiałów filmowych, które oferuje. Pierwszy z nich to teledysk ślubny. Teledyski trwają do 5 minut i są – zazwyczaj - skrótem z całego dnia. Dlaczego zaznaczam, że zazwyczaj? Ponieważ zdarza się, że Pary chcą, aby teledysk przedstawiał tylko jedno wydarzenie, a nie skrót całego dnia. Jednak wszystko to jest do ustalenia, a więcej na temat teledysków ślubnych, na pewno znajdziecie tu na moim blogu w kolejnych wpisach. Drugi z oferowanych przeze mnie materiałów filmowych, jest oczywiście film weselny. I to właśnie nad nim chciałem się dziś skupić. Zatem, zapraszam do lektury!Ile powinien trwać nowoczesny film ślubny?


Pytanie o długość filmu jest bardzo zasadne. Przede wszystkim, wiele par zgłaszających się do mnie, pyta mnie o to. Nie chcą, aby ich filmy były zbyt długie i nudne. To zupełnie zrozumiałe. Z drugiej jednak strony, chcieliby, aby na filmie znalazły się wszystkie najważniejsze wydarzenia tego dnia, ale tu znowu pojawia się zastrzeżenie – aby nie były zbyt dużym skrótem. Pytanie to jest zasadne także dlatego, że nowoczesne filmy ze ślubu i wesela są raczej znacznie krótsze niż te, które znamy sprzed lat. Ja oferuję moim klientom 4 długości filmów: 10, 20, 45 lub 60 minut (więcej informacji na ten temat, znajdziecie w zakładce oferta – serdecznie zapraszam).


Nowoczesny film to umiejętność stworzenia odpowiedniej atmosfery

Już wiemy, że nowoczesne filmy nie są zbyt długie. Co jeszcze je wyróżnia? Atmosfera filmu. A ona zależy od tego, jak film zostanie zmontowany. Ważna jest dynamika filmu, wybranie odpowiednich ujęć i momentów, a także właściwie dobrana muzyka. I dlatego tak ważne jest, aby filmowiec miał poczucie estetyki, wyczucia i aby był kreatywny. Profesjonalny filmowiec ślubny będzie potrafił uchwycić wyjątkową i unikalną dla każdego ślubu i wesela atmosferę, będzie umiał ją podkreślić i podkręcić tak, aby efekt był zaskakujący. Odpowiedni atmosfera filmu wywołuje emocje u odbiorcy; radość i uśmiech, ale tez łzy wzruszenia, ma poruszać wrażliwe struny naszej duszy. I może brzmi to trochę patetycznie, ale tak właśnie jest! Film ze ślubu i wesela to nie tylko nagranie scen, ale to także umiejętność przekazania emocji.

Nowoczesny film ślubny to połączenie innowacyjności z doświadczeniem

Innowacyjne rozwiązania i dobry sprzęt to potężne narzędzia w rękach filmowca. Jednak, osoba niedoświadczona nie zrobi z nich odpowiedniego użytku tworząc film przeciętny – dobry, ale bez efektu WOW! Z kolei filmowiec mający bardzo duże doświadczenie jest w stanie zrobić dobry film każdym sprzętem, jednak także nie będzie to film najwyższych lotów. Dlatego tak ważne jest, aby podczas tworzenia nowoczesnych filmów spotkały się te dwie rzeczy: innowacyjność i doświadczenie. Ja w swojej pracy dysponuje wysokiej jakości sprzętem i oferuję filmy w wysokiej rozdzielczości. Dzięki ujęciom z drona film zyskuje na atrakcyjności. A dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiem, że oddaje w ręce moich klientów materiał idealnie dopracowany, który nie jest tylko pamiątką weselną, ale jest przede wszystkim nowoczesnym filmem nadążającym za duchem czasu.


Zachęcam Was to obejrzenia moich realizacji. Jeżeli są one zgodne z wasza wrażliwością serdecznie zapraszam do współpracy!Comentários


bottom of page